Mám jediný cíl - každou minutou své práce vytvořit alespoň kousek reálné hodnoty pro klienta.

Michael Segeťa

Vedoucí analytik
a finanční specialista

Michael má ve Winternitz na starosti analýzy potenciálu startupů a finanční správu investičního portfolia.

Od roku 2018 působil v sesterské společnosti AID Partners jako analytik a odborník na přípravu valuací a prověřování potenciálu nových projektů. Odtud přešel v polovině roku 2019 do Winternitz, kde se věnuje validaci potenciálu startupů a podpoře jejich rozvoje. V oblasti M&A a transakčního poradenství se zaměřuje na finančně-účetní aspekty jednotlivých transakcí a targeting.

Michaelovou vášní jsou startupy, kterým pomáhá s rozvojem a přípravou pro fundraising. Srdcovou záležitostí jsou pro něj inovativní technologické projekty z oblasti robotizace průmyslu a fintechové startupy. Jak ale sám říká, inovace jsou hlavně o lidech – proto nabízí pomocnou ruku komukoliv, kdo se snaží zlepšit fungování našeho světa.

  • Zkušenosti

    Po čtyřech letech studia ekonomicko-politologického programu zaměřeného na východní Evropu na britské University College London se vrátil do ČR, kde pokračoval studiem IES (Institut ekonomických studií) na Univerzitě Karlově. V průběhu studia si přibral ještě druhý magisterský obor na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, tentokrát zaměřený na politologii.

    Fokus na ekonomicko-politické souvislosti globálního světa ho přivedl až do londýnské pobočky prestižní světové banky Morgan Stanley, kde se podílel na správě investičního portfolia a vypracovával finanční části analýz pro celosvětově známé transakce. V Londýně se podíval i do mediální společnosti Bloomberg, kde brousil k dokonalosti své analytické schopnosti s interním týmem zkušených investičních bankéřů.

    Pro Michaela bylo vždy důležité nejen brát, ale i vracet zpátky – proto se aktivně zapojoval ve studentských uniích a i dnes si najde čas, aby pomohl neziskovým projektům. Předsedal takto konferencím Model United Nations nebo pořádal sbírku pro dětské domovy. Když se poštěstí a najde ve svém kalendáři chvilku, vyráží si vyčistit hlavu do hor, třeba výšlapem v Beskydech nedaleko jeho rodného Ostravska.