Startupy a investice

Smart money

Venture kapitál, který vás posune dál

Pomáháme nadějným českým a slovenským nápadům a začínajícím firmám prorazit doma i v zahraničí. Neznáme lepší pocit, než být u vzniku opravdového úspěchu od úplného začátku a krůček po krůčku s ním zdolávat všechny výzvy, které se cestou objevují.

Do startupů investujeme buď sami jako angel investoři, nebo v rámci partnerské sítě VC investorů. Větším firmám otevíráme dveře k dalším kolům fundraisingu. Kapitálem naše nabídka nekončí, k dispozici dáváme pečlivě budované portfolio kontaktů a naši reputaci, společně s desítkami let zkušeností našich investičních partnerů a expertů na daný sektor. Samozřejmostí je pro nás možnost pravidelného mentoringu a sdílení našeho know-how, které se týká podnikání – byznysu, práva, financí nebo daní.

Služby, které nabízíme:
 • Fundraising a venture capital

  Máte zajímavý nápad a velké ambice? Chápeme, že rozjezd startupu se bez kapitálu neobejde. Investujeme do slibných projektů, ale investiční příležitost umíme nabídnout i dalším investorům, našim partnerům i klientům, což zvyšuje vaši šanci na úspěch.

 • Networking

  Nebudeme se vám chlubit, s kým hrajeme golf nebo chodíme na skleničku do baru. Pokud by ale vašemu projektu pomohla schůzka s někým z investičního světa, je pravděpodobné, že vás dokážeme propojit přímo, nebo cestu propojení nalezneme přes naše kontakty a partnery.

 • Mentoring

  Jako investoři a poradci vám řekneme náš upřímný názor na byznys model, finanční nebo obchodní strategii. Pomůžeme tam, kde to bude vhodné, třeba s projekcí budoucího vývoje. Nesnažíme se nutně získávat místa v řídících orgánech – typicky tak řízení a rozvoj společnosti zůstává plně ve vašich rukou. Od nás dostanete především podporu a odborný úhel pohledu, žádné příkazy ani povinnost vyplňovat desítky různých reportů na našem hlavičkovém formuláři.

 • Expanze za hranice

  Na cestě k úspěchu dříve nebo později dojdete do fáze, kdy může být přínosné začít myslet globálně. Pomůžeme vám při přípravě mindsetu na expanzi a případně se vám pokusíme otevřít dveře ke spolupráci s našimi obchodními partnery v Londýně, New Yorku a dalších místech po celém světě.

Investovali jsme do těchto startupů:
 • Keastone

  Nástroj Keastone slouží k propojování jednotlivých komunikačních a file-sharing aplikací do jednoho kontextově provázaného prostředí. Startup řízený z Česka s domicilem v USA a vývojovým týmem v Indii, nás přesvědčil svým drivem a globálními ambicemi. V současnosti největší investice v našem portfoliu, ve které vystupujeme jako jeden ze dvou lead investorů.

 • Socifi

  Do tohoto startupu jsme vstoupili v pre-conversion fázi. Původně český nápad na monetizaci WiFi připojení a využití sponzorovaných 4G sítí od založení v roce 2012 ušel obrovský kus cesty a postupně se se svou revoluční myšlenkou prosazuje i v zahraničí.

 • ADEM

  Vzdělávací projekt a platforma ADEM, tedy Akademie Digitální Ekonomiky, pomáhá svým klientům rozvíjet se v oblasti digitálního managementu. Tato investice je typickým příkladem strategie “smart money”, kdy startupu neposkytujeme pouze kapitál, ale asistujeme našimi zkušenostmi při tvorbě koncepce a plánování budoucího rozvoje.

 • Parking maniacs

  Aplikace řešící pomocí pokročilých technologií a umělé inteligence dilema většiny řidičů ve velkých městech – kde zaparkovat. Investice ze strany Winternitz v tomto projektu přichází taktéž ve formě “Smart money”, tedy nejen kapitál, ale i pomoc s rozvojem byznys modelu a samotné platformy. Jde zatím o naši nejmladší investici, a my se nemůžeme dočkat, kam to tento startup dotáhne.

 • GAMEE

  Zajímavá a úspěšně exitovaná investice do gaming průmyslu, konkrétně do herní platformy GAMEE – projektu vybudovaného výjimečnými osobnostmi. V roli minoritního akcionáře jsme se účastnili exitu v roce 2020, kdy společnost převzala čínská skupina Animoca Brands za cenu dosahují 130 milionů korun. V současné době zůstáváme akcionáři čerstvého jednorožce Animoca Brands, jehož valuace nedávno přesáhla 1 miliardu dolarů.

 • Rocher Café

  Investujeme i do tradičních oborů, což potvrzuje „mimo-systémová” investice do Rocher Café. Původně český hobby projekt se vyvinul v prémiovou pražírnu kávy se začínající vlastní sítí bister. Tato investice je provoněná skvělou kávou, výborným jídlem a partou usměvavých lidí, kterým je radost pomáhat s koncepcí dalšího rozvoje.

Naše reference

Napsali jsme tyto vítězné příběhy

Investice pro platformu GAMEE (Animoca Bonds)

Investice pro platformu GAMEE (Animoca Bonds)

Prozkoumejte toto vítězství Startupy
PARKING MANIACS

PARKING MANIACS

Prozkoumejte toto vítězství Startupy
ROCHER CAFE

ROCHER CAFE

Prozkoumejte toto vítězství Startupy