M&A a transakce

Opora v životních transakcích

Poradenství při koupi a prodeji firem

Prodej firmy bývá vrcholným rozhodnutím v životě každého podnikatele. Někdo jej zažije opakovaně, ale většina jen jednou. Než vaše celoživotní dílo změní majitele, je klíčové vybrat pro vaši firmu ideálního kupce. To je základním kamenem našeho pojetí akvizičního poradenství. Precizně vám pomůžeme uchopit také rozhodnutí o koupi jiné firmy, za účelem dalšího růstu vašeho podnikání nebo jako důležitý krok při budování silné skupiny či investičního portfolia.

Ve Winternitz máme zásadu, že ke každému projektu přistupujeme s maximálním odhodláním a jsme ke klientům upřímní. Pokud na akvizici není firma připravena, řekneme to narovinu a nepálíme zbytečně čas ani prostředky klienta. Raději vám pomůžeme se připravit. Veškerou naši energii vkládáme do projektů, ve kterých vidíme smysl a kterým dokážeme přinést vysokou přidanou hodnotu. Těm nabízíme kompletní transakční servis včetně možnosti koordinace činnosti právních, daňových a dalších poradců obou stran.

M&A transakce vyžadují optimální načasování, pečlivou přípravu a nalezení vhodného partnera, kupujícího nebo prodávajícího. My vám takového ideálního partnera pomůžeme najít s ohledem na vaše preference a charakter vaší firmy. Transakcí je vždy daleko snazší projít se spolehlivým poradcem po boku, který se v komplikovaném procesu vyzná, pomůže maximalizovat obchodní aspekty v klientův prospěch, postaví se za něho v kritických momentech a pomůže vyvarovat se drahých chyb.

Nabízíme komplexní poradenské služby:
 • Prodej firem

  Budeme stát na vaší straně během celého procesu až do úspěšného vypořádání transakce za co nejvýhodnějších podmínek. Zhodnotíme připravenost vaší firmy na prodej a řekneme vám, jakou můžete očekávat valuaci, případně jaké kroky je třeba podniknout pro dosažení maximálního potenciálu tržního ohodnocení.

  S ohledem na charakter transakce najdeme a oslovíme vhodné potenciální kupce a podrobně jim představíme hodnotu, kterou vaše firma nabízí. Budeme koordinovat práci právních či účetních poradců, abychom vám maximálně ulehčili od technických detailů, kterých se v každé transakci skrývá mnoho. Vy tím získáte prostor se plně soustředit na strategická rozhodnutí a zvažovat vyhovující obchodní parametry dohody. Vyjednáme pro vás férovou finální dohodu a společně hladce projedeme cílovou rovinkou.

 • Identifikace cílů a akvizice firem

  Zvažujete akvizici synergické společnosti, konsolidujete trh nebo rozšiřujete své investiční portfolio? Umíme pomoci ve všech situacích. Na základě vašich očekávání od investice nejprve vytvoříme optimální strategii, poté připravíme target list a diskrétně oslovíme vybrané cíle.

  Po prvotní finanční analýze vám připravíme podklady pro ocenění cílových společností, navrhneme podobu optimální nabídky, zhodnotíme možnosti financování a celou výslednou transakci s vámi přes Due Diligence dovedeme k podpisu a úspěšnému začlenění do vaší organizace.

A také dílčí doplňkové služby:
 • Due diligence

  Před prodejem vaši společnost připravíme tak, abyste úspěšně zvládli prověrku investora a dosáhli na předjednanou cenu.

 • Post-transakční servis

  Jsme tu pro vás i po samotném uzavření transakce a staráme se o hladké předání firmy novému majiteli, či efektivní začlenění akvírovaného subjektu do stávajících struktur, aby implementace proběhla bez problému a zůstal zachován synergický potenciál.

Naše reference

Napsali jsme tyto vítězné příběhy

Ostravská skupina předána strategickému investorovi

Ostravská skupina předána strategickému investorovi

Prozkoumejte toto vítězství M&A
Prodej minoritního podílu společníkům

Prodej minoritního podílu společníkům

Prozkoumejte toto vítězství M&A
Prodej nemovitostního celku

Prodej nemovitostního celku

Prozkoumejte toto vítězství M&A
Prodej spol. C SYSTEM a Český servis invest. fondu J&T Thein

Prodej spol. C SYSTEM a Český servis invest. fondu J&T Thein

Prozkoumejte toto vítězství M&A
Vyhledání strategického partnera – investora

Vyhledání strategického partnera – investora

Prozkoumejte toto vítězství M&A